KADINLARDA SAÇ DÖKÜLMESİ

 

Kadınlara Özel Dünyadaki İlk ve Tek Saç Fiberi!

 

Kadınlarda Saç Seyrelmesi ve Saç Ayrılığının Seyrelmesi

Androgenetik alopesi kadınlara özel saç dökülmesidir.  Toplumda erkek tipi saç dökülmesi olarak bilinir. Erkeklik hormonu androjenler tarafından etkilenen, ayrıca genetik yatkınlığı mevcut kişilerde görülen saç dökülmesidir. Saçların yüzde 85'i büyüme evresindeyken yüzde 15'i dinlenme evresindedir. Dökülen saçın yerine yenisi çıkmadığında kellik ortaya çıkar. Saçlarının neden ve nasıl döküldüğünü bilmeden sorununa çare arayan birçok kişi, ister istemez sihirli formüllere, mega vitaminlere ve ne olduğunu, ne işe yaradığını bazen tıp otoritelerinin bile bilemediği maddelere yönelir.

Ortalama görülme sıklığı erkeklere göre daha azdır. Yine de erkek tipi dökülme ile benzerlikler taşımasına karşın birçok yönüyle de farklıdır. Aslında erkeklerinki gibi tamamen açılma ender olduğundan ötürü dökülmeden çok seyrekleşme demek daha doğru olacaktır. Her ne kadar kadın tipi saç dökülmesi de hormonlarla ilişkiliyse de erkeklerdeki gibi ergenlikle birlikte hemen başlamaz. Açılma erkeklere göre biraz daha geç yaşlara denk düşer.

 Menopoz dökülmenin yoğun yaşandığı bir dönemdir. Stres, Tiroit bezi sorunları, ilaç kullanımı ve gebelik, erken dönem dökülmelerinin en önemli hazırlayıcı sebeplerindendir.

Bu sorunu yaşayan kadınların Fixplant ürününü kullanmaları önerilmektedir. Fixplant saç fiberleri seyrek bölgede bulunan saçlara tutunarak daha gür ve dolgun bir görüntü elde edilmesini sağlayacaktır. Özellikle dış görünümüne dikkat eden kadınlar için saçlarının dolgun ve hacimli görünmesi çok önemlidir. Bu durum psikolojik olarak daha iyi hissettirir.  

 

Boyalı Saçlarda Saç Dibi Kamuflajı

Saçlarını boyayan kadınların, bir zaman sonra uzayan saçları yüzünden saç diplerdeki orijinal renkli saçlarının gözükmesi sonucu ortaya çıkan kötü görüntü kadınların en büyük kâbusudur. Kuaförde veya banyoda geçirdikleri en az 1/2 saat zaman ve üstelik bu zamanı ayda en az 2 kez ayırmak zorunda kalmaları kadınları çıldırtan bir durumdu. Fixplant bilim insanı bu soruna da çözüm bulmaktan gurur duymaktadır.  Bu yeni yöntemle saçınıza sadece 30 saniye ayırmanız yeterli olmaktadır.  Üstelik her saça ve keseye uygun. Ayrıca Fixplant saçınızın eskisinden daha gür ve doğal görünmesini de garanti etmektedir. Artık banyo ve kuaförlerde saatlerce vakit geçirmenize gerek kalmayacak. Üstelik çok ekonomik.

 

Alopesi Areata (Saçkıran)

Saçkıran saçlı deride, kaş, kirpik ve vücudun tüyle kaplı bölgelerinde kıl kaybı yapan bir hastalıktır. En sık saçlı deride görülür. Saçlı deride yama veya bozuk para şeklinde saçsız kalmış alanlar görülür. Bu saçsız alanlar bir tane veya çok sayıda olabilir. Saçkıran hastalığında nadiren tüm saçlı deride kıl kaybı olabilir.

Saçkıran en sık çocuk ve genç erişkinlerde görülür. Hastaların %60’ı 20 yaş altındadır. Saçkıran hastalığında %10-30 oranında aile öyküsü bulunabilir. Saçkıran hastalığının nedenleri bilinmemektedir. Ancak stresin saçkıranda önemli rol oynadığı düşünülmektedir.

Saçkıran hastalarında tiroit problemleri yani guatr ve kansızlık sıklıkla görülebilmektedir. Ancak bu hastalıklar saçkıranın nedeni değil, şiddetlendiren faktörlerdir. Saçkıranın hastalık seyri genellikle iyileşme ile sonuçlanır.

Saçkıran hastalığı ortaya çıktıktan sonra %30 hastada 6 ay içinde iyileşme olabilir. 1 yıl içinde ise %50 oranında iyileşme görülebilir. Bu iyileşme sürecinde seyrelmiş veya kelleşmiş bu alanları Fixplant Hair Building Fiberleri sayesinde kolaylıkla kamufle edebilirsiniz.

 

Fixplant Hair Building Fibers (Women)

Fixplant Saç Fiberleri çok ince, hafif ve micronize boyuttadır. Bu teknolojik üstünlük sayesinde saç diplerine çökme yapmaz. Saç telleri ile kolayca bütünleşerek saçlarınızı saniyeler içinde kalınlaştırıp, dolgunlaştırmaktadır. Fixplant Saç Yapı Fiberleri, son derece güvenli ve sağlıklı bir üründür. Doğal-organik ve sürdürülebilir Rayon (İpek) Liflerden oluşmaktadır. Asla hayvansal protein barındırmaz.

 Amerika ve Avrupa'da Doktorlar tarafından şiddetle tavsiye edilmektedir. Saçlı deriye ve saç tellerine kesinlikle zarar vermez ve tahriş etmez. 

 Statik elektrikle yüklü olan bu fiberler seyrelen bölgedeki saç tellerine (çam ağacı seklinde) sıkıca yapışması ve onları onarmasıyla etki etmektedir. Çam ağacı seklindeki çıkıntılar gerçekçi bir görünüm ve dolgunluk oluşturur. Diğer sprey ve aeresol ürünler ise seyrekliğin görünmemesi için sadece saç derisini renklendirir (boyar). Fixplant bunlardan tamamen farklıdır. Fixplant her bir saç teline tek tek tutunarak saçınızın düşünemeyeceğiniz kadar doğal görünmesini sağlar. Yağmurdan, rüzgârdan minimum etkilenir. Sizi yarı yolda kesinlikle bırakmaz.

 Doğal-Organik ve sürdürülebilir Rayon (İpek) lifleri sadece sabun veya şampuanla yıkandığında yok olur.

 Fixplant Saç Fiberleri saçın doğal renkleri ile uyumludur. Farklı 11 renk seçeneği ile istediğiniz renk tonunu kolaylıkla seçebilirsiniz. Fixplant Saç Fiberleri Saçınıza o kadar mükemmel uyum sağlamaktadır ki çok yakından bakanların bile bu lifleri fark etmesi imkânsızdır.

Aynaya her bakışınızda, gözlerinizi saçlarınızdan alamayacaksınız!